06Nisan2012, 10:59 - 
Alevi inancını, Sapkınlık ve sapıklık olarak yazdı

Alevi inancını, Sapkınlık ve sapıklık olarak yazdı

Timeturk.com web sitesinden Alevi İnancına hakaret

Timeturk.com  web sitesinden Alevi İnancına hakaret
Alevi inancını “Sapkınlık ve sapıklık” olarak yazdı

Timeturk.com web sitesi Ali Kenanoğlu’nun “Aleviler ve Seçmeli Kuran Dersi” başlıklı acıklamasını eleştirerek haber yaparken haberi Alevilere aleni bir şekilde hakarete dönüştürdü.

Alevi inancını “Sapkınlık ve sapıklık” olarak yazan turktime sitesi ayrıca yazıda Ali Kenanoğlu’nu da hedef göstermekten kaçınmadı. Hz. Hüseyin’in Yezit anlayışa ve Yezit’in islamı kendi çıkarları için değiştirmesine ve zalimliklerine alet etmesine karşın söylediği ““Artık İslam’la vedalaşmak gerekir; çünkü ümmet Yezit gibi bir yöneticiye duçar olmuştur ...” sözünü çarpıtarak sanki Ali Kenanoğlu’nun islamdan uzaklaşmak gerektiğini ve Hz. Hüseyin’in de İslamı karaladığını söylediğini iddia etmektedir.

Oysa Hz. Hüseyin İslamı korumak ve zalim Yezit’in elinde bir zulüm aracı haline getirilen Yezit’in sahte islamını kastetmiştir. Ali Kenanoğlu’da Hz. Hüseyin’in bu sözünü hatırlatmış ve günümüzde zalimlerin bize yeni bir İslam anlayışı dayattığının ironisini yapmıştır.

Timeturk.com sitesi Alevi inancını aşağılayarak hakaretlerine devam ettirdiği haberinde Alevilerin İslam anlayışını ise sapkınlık olarak niteledi.  Alevilerce Kuran’daki ehlibeyte ve Hz.Ali ye yönelik ayetlerin değiştirildiğine ve bazı ayetlerin yakıldığına inanan Alevilerin, bunun dışında sıffin savaşında “ben kuranı natıkım” diyen Hz. Ali nin sözünü hatırlatan Alevilerin sapkınlık içerisinde olduğunu yazdı.

Timeturk.com sitesi Alevilerin camiye gitmeyip cemde saz-keman çalıp deyiş söylemesini ve “benim kabem insandır” anlayışını, cemevlerine Alevi pirlerinin resimlerinin asılmasını, heykellerinin yapılmasını, kadın erkek birlikte ibadet edilmesini, dem alınmasını ise “sapıklık” olarak niteledi.

hubyarNET – Haber / 06.04.2012YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Hubyar.Net hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Özel Haberler HABERLERİ


ANA MENÜ
  :: Ana Sayfa
  :: İletişim
  :: Forum
  :: Eski Site Arsiv1
  :: Eski Site Arsiv2
 
DERNEĞİMİZ
  :: Tüzük
  :: Yönetim Kurulu
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Suruç'ta Katliam Başkanımızı Meclise uğurluyoruz Bilgi; HDP ile yapılan görüşmemiz Muharrem matem orucumuz başlıyor
 
FOTO GALERİ
 
VİDEO GALERİ
 

Hubyar.Net ten izinsiz kopyalanamaz.

Adres : Okmeydanı, Fatih Sultan cad.No.109 BEYOĞLU / İSTANBUL/ TÜRKİYE
Tel :0212 254 02 02
Faks : 0212 255 56 06