Alevi Dedelerinden imza kampanyası

HABERLER

Alevi Dedelerinden imza kampanyası

Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyettin Ulusoy başta olmak üzere, Dertli Divani, Hüseyin Gazi Metin, Hüseyin Yalçın gibi Alevi inanç önderleri AKPnin Alevi açılımı ile ilgili olarak bir imza kampanyası başlattılar. Demokrasinin ve laikliğin içini boşaltanlar, şimdi Alevilik hizmetleri diyerek bizim değerlerimizi de kuşa çevirmeye hazırlanıyor. Alevilikle ilgili kavramların ve değerlerin içi, siyasi şovlar için boşaltılıyor diyen Alevi inanç önderlerinin bu girişiminin Alevi Bektaşi Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu tarafından desteklendiği açıklandı.

Alevi Dedelerinden imza kampanyasıHacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyettin Ulusoy başta olmak üzere, Dertli Divani, Hüseyin Gazi Metin, Hüseyin Yalçın gibi Alevi inanç önderleri AKPnin Alevi açılımı ile ilgili olarak bir imza kampanyası başlattılar. Demokrasinin ve laikliğin içini boşaltanlar, şimdi Alevilik hizmetleri diyerek bizim değerlerimizi de kuşa çevirmeye hazırlanıyor. Alevilikle ilgili kavramların ve değerlerin içi, siyasi şovlar için boşaltılıyor diyen Alevi inanç önderlerinin bu girişiminin Alevi Bektaşi Federasyonu ve Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu tarafından desteklendiği açıklandı.İmza kampanyasının 5 Ocak 2008 kadar süreceği ve arkasından da 6 Ocak 2008de geniş katılımlı bir Basın Toplantısı düzenleneceği söyleniyor.İmza kampanyası için şu telefonlardan geniş bilgi alınabilir:ABF: (Ankara) 0312- 480 15 55

AABK (Köln) 0049-221-9498560Öte yandan konu ile ilgili olarak YOL tv tarafından yapılana açıklamada Hacı Bektaş Veli Dergâhı Postnişini Veliyettin Ulusoy-8217:un, 25 Aralık Salı günü saat 21:00deki Farklı Çizgi programında geniş açıklamalar yapacağı da belirtildi.